روش‌ها و هزینه‌های ارسال

تلاش می‌کنیم هم سریع و هم ایمن سفارش‌های شما را به دست‌تان برسانیم. برای این کار در فروشگاه جلبک، با توجه به آدرس انتخابی‌تان، دو روش زیر برای ارسال سفارش‌ها وجود دارد:

 • ارسال با پیک توسط تیم توزیع فروشگاه جلبک (ویژه سفارش‌های شهر تهران)
 • ارسال با پست پیشتاز (ویژه سراسر ایران)
 • ارسال با تیپاکس به مسئولیت سفارش دهنده (ویژه سراسر ایران)
 

ارسال با پیک (مناطق ۲۰گانه تهران)

تمامی سفارش‌هایی که در روزهای شنبه تا چهارشنبه قبل از ساعت ۱۴ و در روز پنج‌شنبه قبل از ساعت ۱۲ در وب‌سایت فروشگاه جلبک ثبت شوند، همان روز در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۰ به دست شما عزیزان خواهند رسید. سفارش‌های ثبت‌شده پس از این بازه زمانی، روز کاری بعدی ارسال خواهد شد. لازم به ذکر است، سفارش‌های ثبت‌شده در روزهای تعطیل، روز کاری بعدی برای شما عزیزان ارسال خواهد شد.

ارسال با پست پیشتاز

تمامی سفارش‌هایی که تا ساعت ۱۰ صبح در وب‌سایت فروشگاه جلبک ثبت شوند، همان روز به اداره پست تحویل داده می‌شوند. طبق تعهد اداره پست، سفارش‌ها ۲۴ تا ۷۲ ساعت بعد از تحویل به دست شما عزیزان در سراسر ایران می‌رسد. برای پیگیری بهتر، کد پیگیری مرسوله‌ها برای شما ایمیل و پیامک خواهد شد. طبیعی است که هر گونه تاخیر در ارسال سفارش‌ها، به‌عهده اداره پست است، گرچه در تمامی مراحل پیگیری ما در کنار شما خواهیم بود.

ارسال با تیپاکس به مسئولیت سفارش دهنده

تمامی سفارش‌هایی که در روزهای شنبه تا چهارشنبه قبل از ساعت ۱۴ و در روز پنج‌شنبه قبل از ساعت ۱۲ در وب‌سایت جلبک ثبت شوند، همان روز با مسئولیت سفارش دهنده به شرکت تیپاکس تحویل داده می‌شوند. طبق تعهد شرکت تیپاکس، سفارش‌ها ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از تحویل به دست شما عزیزان در سراسر ایران می‌رسد. برای پیگیری بهتر، کد پیگیری مرسوله‌ها برای شما پیامک خواهد شد. طبیعی است که هر گونه تاخیر در ارسال سفارش‌ها، به‌ عهده شرکت تیپاکس است، گرچه در تمامی مراحل پیگیری ما در کنار شما خواهیم بود.

 

هزینه‌های ارسال

 • هزینه ارسال سفارش‌های شهر تهران 35000 تومان است.
 • تمامی سفارش‌های خارج از شهر تهران که با پست ارسال می‌شوند، توسط دکتر جلبک بیمه می‌شوند؛ به همین دلیل با توجه به قیمت سفارش و همچنین وزن آن، هزینه ارسال با پست پیشتاز متغیر است. با این حال، برای کاهش هزینه‌های شما عزیزان، هزینه ارسال سفارش‌های خارج از شهر تهران، 25000 تومان است.
 • همچنین سفارش‌های ارسال با تیپاکس بیمه شده و مبلغ ارسال آن بصورت پس کرایه و توسط مشتری پرداخت می‌گردد.

شیوه‌های پرداخت

شیوه پرداخت سفارش‌های به دو صورت زیر انجام می‌شود:

 • برای سفارش‌های شهر تهران، امکان پرداخت آنلاین و پرداخت در محل وجود دارد.
 • برای سفارش‌های خارج از شهر تهران، در حال حاضر، فقط امکان پرداخت آنلاین وجود دارد.

مراجعه حضوری

برای رفاه حال شما عزیزان، امکان دریافت سفارش در دفتر فروشگاه جلبک نیز وجود دارد. برای این کار، ابتدا سفارش خود را در فروشگاه جلبک ثبت کرده و در قسمت روش ارسال «مراجعه حضوری به شرکت» را انتخاب کنید. در این صورت، تا ۲۴ ساعت پس از ثبت سفارش، فرصت دارید در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۸ به دفتر فروشگاه جلبک مراجعه کرده و کالای خود را تحویل گرفته و هزینه آن را پرداخت کنید. طبیعی است پس از پایان مهلت ۲۴ساعته، سفارش شما لغو خواهد شد.

شرایط تحویل گرفتن سفارش

 • تمامی سفارش‌ها در محل درج‌شده توسط خریدار تحویل داده می‌شود. لازم به ذکر است امکان تحویل سفارش‌ها در مکان‌های عمومی مانند هتل، کافه، رستوران و … وجود ندارد.
 • تمامی سفارش‌ها به فردی که نامش در سفارش ثبت شده (یا فردی که در سفارش توسط سفارش‌دهنده معرفی شده) با ارائه کارت ملی تحویل داده می‌شود.

چند نکته درباره ارسال کالا

 • فروشگاه جلبک ارسال سفارش‌ها را با سرویس تیپاکس توصیه نمی‌کند. با این حال، اگر شما چنین درخواستی داشته باشید، با مسئولیت خود شما، سفارش‌تان با تیپاکس ارسال خواهد شد. بدیهی است، در این صورت، هزینه ارسال سفارش، به‌صورت پس‌کرایه بوده و در محل تحویل، توسط شما پرداخت خواهد شد.
 • برای پیگیری مرسوله‌های پستی، می‌توانید از کد پیگیری استفاده کنید. پس از تحویل سفارش‌های شما به اداره پست، کد مرسوله برای شما پیامک و ایمیل خواهد شد. کد پیگیری مرسوله پستی یک کد عددی چندرقمی است که با کمک آن می‌توانید وضعیت مرسوله خود را از سامانه رهگیری مرسولات پستی پیگیری کنید.
 • با توجه به شیوع کرونا و نیاز به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اداره پست، ممکن است در برخی موارد، ارسال سفارش‌ها با تاخیر انجام شود.
 • در دوران فروش ویژه، جشنواره‌های فروش یا روزهای خاص مانند روزهای پایانی سال یا شب یلدا، مدت زمان ارسال سفارش متفاوت با رویه‌های عادی فروشگاه جلبک خواهد بود.
 • تمامی مرسوله‌های پستی بیمه شده و به‌صورت پلمپ شده در اختیار اداره پست قرار می‌گیرند. به همین دلیل، هنگام دریافت سفارش، در صورت مخدوش بودن پلمپ بسته از دریافت آن خودداری کنید. در این صورت با ما تماس بگیرید تا در کنار شما، موضوع را پیگیری کنیم. همچنین در صورت مفقود شدن سفارش شما و تایید آن توسط اداره پست، کالای جدید برای شما ارسال خواهد شد. در صورت موجود نبودن کالا، وجه پرداختی به شما عودت داده خواهد شد.
 • برای اینکه عملیات ارسال مرسوله‌های پستی سریع‌تر انجام شود، حتما هنگام سفارش کدپستی خود را در فرم مربوطه درج کنید.