مزوتراپی لاغری موضعی ، کاهش سایز و آب کردن شکم و پهلو

مزوتراپی برای لاغری موضعی ،کاهش سایز و آب کردن شکم و پهلو

در حال حاضر، روش مزوتراپی در کنار روش های دیگری مانند کویتیشن، آراف، کرایولیپولیز، آراف وکیوم و … برای لاغری موضعی استفاده می شود. مزوتراپی لاغری موضعی ، کاهش سایز و آب کردن شکم و پهلو بی نظیر است. برای اثبات ایمنی و اثربخشی مزوتراپی به عنوان درمانی برای لاغری موضعی و کاهش چربی در یک موضع خاص از بدن، کمبود مطالعات علمی دقیق وجود دارد. در حقیقت در ابتدا از مزوتراپی برای موارد دیگری مانند ریزش مو و مدیریت درد استفاده می شد. برای استفاده از این روش برای لاغری موضعی حتما با متخصص تغذیه مشورت کنید.


مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی تکنیکی است که شامل تزریق ویتامین، آنزیم، هورمون و عصاره گیاهان است و برای جوان سازی، سفت کردن شل شدگی های پوست و از بین بردن چربی بدن مورد استفاده قرار می گیرد. برای اولین بار مایکل پیستور فرانسوی، روش مزوتراپی را در سال ۱۹۵۲ انداع کرد. این دارو اساسا برای تسکن درد استفاده می شده و در سال های اخیر طرفداران زیادی در آمریکا و بخش های مختلف دنیا پیدا کرده است.

اخیراً روش مزوتراپی لاغری موضعی طرفداران زیادی پیدا کرده است. این روش، تقریباً برای تمام قسمت‌های بدن که چربی ذخیره کرده‌اند، قابل انجام است؛ اما اکثراً برای بخش‌هایی مانند شکم، باسن، بازوها و پاها کاربرد دارد. پس از تزریق، مواد مزوتراپی سلول‌های چربی را هدف قرار می‌دهد. در نتیجه این چربی‌ها شروع به آب شدن کرده و در اکثر مواقع برای همیشه از بین می‌روند.

مزوتراپی لاغری موضعی در حال حاضر به‌عنوان جایگزینی مناسب برای لیپوساکشن شناخته‌شده است. مزایای مزوتراپی بیش از لیپوساکشن است، مثلاً درد کمتری دارد و همچنین غیرتهاجمی است. همچنین زمان بهبودی به‌طور قابل‌توجهی سریع‌تر است؛ بنابراین افراد می‌توانند نتایج مشابهی را بدون نیاز به دست کشیدن از کار و فعالیت‌های اجتماعی به دست آورند.


کاربرد مزوتراپی لاغری موضعی چیست؟

امروزه مزوتراپی برای دست یابی به اهداف زیر استفاده می شود:

 • از بین بردن چربی از بخش های مختلف بدن مانند شکم، ران ها، باسن، پهلوها، پاها، بازوان و همچنین مزوتراپی صورت
 • کاهش سلولیت
 • محو کردن چروک ها و خطوط پیری
 • سفت کردن پوست های افتاده و شل شده
 • پیکرتراشی
 • روشن کننده تیرگی پوست
 • درمان آلوپسی یا طاسی منطقه ای سر (مزوتراپی مو)

از مزوتراپی برای لاغری چه بخش هایی از بدن استفاده می شود؟

بسته به نیاز و نوع بدن شما، می توانید از مزوتراپی برای کاهش چربی، بهبود ظاهر بخش های مختلفی از بدن و کاهش سایز و آب کردن شکم و پهلو استفاده کنید. اما عمدتاً مزوتراپی برای کاهش چربی در نواحی مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از:

از مزوتراپی برای لاغری چه بخش هایی از بدن استفاده می شود؟

 • مزوتراپی بازوها

یکی از مناطق بدن که در برخی از افراد با رژیم های سنگین لاغری نیز چربی خود را از دست نمی دهند بازوها هستند. لذا این افراد به راحتی می توانند با استفاده از درمان مزوتراپی لاغری موضعی تمامی چربی های اضافی بازوهای خود را از بین ببرد. بدون اینکه نیاز به عمل جراحی زیبایی داشته باشد.

 • مزوتراپی چانه ( غبغب)

داشتن بدنی با فرم عالی و بدون چربی هم با وجود غبغب ظاهر شما را چاق نشان خواهد داد. باید بگیم که یکی از ناحیه های بدن که چربی آن در مقابل هر نوع رژیم غذایی و ورزش مقاومت سختی می کند، چربی های زیر چانه ( غبغب ) است. مزوتراپی لاغری موضعی که به صورت تزریق انجام می شود می تواند روشی مناسب و بدون خطر و درد چربی های این ناحیه را از بین ببرد و این ناحیه از صورت شما را خوش فرم و خوش تراش تر جلوه دهد.

 • مزوتراپی لاغری شکم

نمی توان انکار کرد که با گرفتن رژیم لاغری و نیز ورزش می توان از شر چربی های ناحیه شکم خلاص شد ولی در برخی از افراد این امکان وجود ندارد و یا توانایی گرفتن رژیم غذایی و یا ورزش کردن را ندارند و دوست دارند هرچه سریع تر از شر این چربی ها خلاص شوند که در این صورت بهترین روش استفاده از روش های غیر تهاجمی لاغری موضعی است که یکی از آنها و جدیدترینش مزوتراپی لاغری می باشد.

نکته | مزوتراپی لاغری موضعی برای کاهش سایز و آب کردن شکم و پهلو یک روش سریع و بی نظیر می باشد.

 • مزوتراپی لاغری موضعی پاها

تجمع ناهموار چربی در زیر پوست است که متعدترین ناحیه از بدن داخل و خارج ران ها می باشد. از بین بردن چربی های اضافی ناحیه پاها و ران همانند شکم و اطراف کمر نیست که با هر نوع رژیم و ورزشی از بین بروند. خلاصی از چربی های اضافی این نواحی به شدت سخت است ولی مزوتراپی لاغری که با استفاده از تزریق انجام می شود درمانی مناسب برای از بین بردن چربی های اضافی و تراش داند ران ها می باشد. با تزریق مزوتراپی در زیر پوست محلول به صورت کامل موجب شکستن سلول های چربی در ناحیه تزریق می شود و به صورت طبیعی چربی های و ضایعات اضافی را از بدن خارج می کند.

نکته | شما می توانید مقاله لاغری و کاهش سریع وزن با دستگاه های لاغری را همین الان مطالعه کنید.


انواع کوکتل های مزوتراپی برای کاهش سایز و آب کردن شکم و پهلو

کوکتل لاغری فیوژن F-XBC برای حذف چربی های اضافه به کار می رود و به کاهش سلولیت کمک می کند. کوکتل رفع سلولیت فیوژن یک درمان موثر و نهایی برای فرم بدنی متناسب و ایده آل است. این محصول با کاهش رسوبات چربی موضعی برای رسیدن به اندام عالی به شما کمک می کند. کوکتل مزوتراپی لاغری فیوژن با مکانیزم های متعدد به تحریک لیپولیز، تخلیه و سفت شدن پوست کمک می کند.

کوکتل چربی سوز فیوژن F-CARNITINE باعث رفع سلولیت و همچنین سم زدایی از بدن می شود. چربی های موضعی را کاهش می دهد. مزوتراپی لاغری برای کاهش وزن و حذف چربی های اضافی، بدون هیچ گونه عوارضی به کار می رود و با کنترل خاصی که بر روی لیپولیز دارد سبب دفع چربی از خون می شود. کوکتل لاغری ال کارنیتین فیوژن از دو اسید آمینه ضروری لیزین و متیونین تشکیل شده است که حتی می‌تواند سخت ترین چربی‌ها را نیز از بین ببرد.

کوکتل لاغری مجیسترال فیوژن F-MAGISTRAL یکی از موثرترین کوکتل های لاغری بدن است. که با بالابردن متابولیسم و میزان سوخت و ساز بدن چربی سوزی را افزایش می دهد. که علاوه بر لاغری و کاهش چربی های بدن با استفاده از تحریک کلاژن و الاستین خاصیت کشسانی پوست را بهبود می بخشد و رفع سلولیت می شود. در روش لاغری با  کوکتل مزوتراپی لاغری فیوژن پوست شما شل و افتاده نمی شود.

کوکتل آرتیشوک سلولیت فیوژن F-ARTICHOKE باعث رفع سلولیت، چربی سوزی و همچنین سم زدایی از بدن می شود. چربی های موضعی را کاهش می دهد. مزوتراپی لاغری با کوکتل چربی سوز فیوژن برای کاهش وزن و حذف چربی های اضافی بدون هیچ گونه عوارضی به کار می رود و با کنترل خاصی که بر روی لیپولیز دارد سبب دفع چربی از خون می شود.

کوکتل آنتی اکسیدان فیوژن F-MELIRUTIN باعث تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو می شود و به افزایش جریان گردش خون کمک می کند، و مکملی برا کوکتل کاشت مو برای رسیدن به تاثیرات سریع تر می باشد. همچنین از این محصول می توان در مزوتراپی لاغری موضعی ، آکنه و مو استفاده کرد. کوکتل ملی روتین فیوژن یک ضدانعقاد می باشد و در نتیجه در کاهش واریس، جلوگیری از لخته شدن خون موثر است.

کوکتل ضد رادیکال های آزاد فیوژن F-GINKGO یک درمان مؤثر برای کاهش سلولیت و بهبود جریان خون مویرگی می باشد. برگ جینکو شامل دو گروه اصلی از ترکیبات فلاونوئید ها و ترپن ها است. جینکو یک آنتی اکسیدان قوی برای کاهش فعالیت رادیکال های آزاد در مزو است به علاوه تحریک فیبروبلاست ها، سنتز کلاژن و فیبرونکتین خارج سلولی را افزایش می دهد. کوکتل کاهش سلولیت فیوژن یک آنتی اکسیدان قوی برای کاهش فعالیت رادیکال های آزاد می باشد.

کوکتل لاغری مزولایک لیپولیتیک Lipolytic برای تزریق لیپولیز است. کوکتل لیپولیتیک مزولایک از پیشرفته ترین تکنولوژی های بدون جراحی به منظور لاغری پهلو و شکم می باشد. استفاده از مزوی لاغری مزولایک هیچ گونه عوارض جانبی ندارد. همچنین استفاده از این کوکتل اسپانیای نیازمند گذراندن دوران ریکاوری و نقاهت نبوده و استعمال آن سرپایی صورت می گیرد. کوکتل لاغری شکم و پهلو مزولایک برای رفع سلولیت و از بین برنده چاین کوربی های اضافی مناسب است.

کوکتل اسلیمینگ مزولایک Slimming یکی از بهترین روش‌های غیر تهاجمی و غیر جراحی برای رفع غبغب، رفع سلولیت و چربی‌های موضعی است که در سالیان اخیر نیز محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. کوکتل لاغری غبغب و بازو مزولایک، با توجه به ترکیباتی که دارد می‌تواند به بهترین شکل ممکن چربی‌ها، سلولیت، غبغب و … را از بین ببرد و نتایجی کاملا طبیعی و زیبایی را به وجود بیاورد.

کوکتل چربی سوز درماهیل DERMAHEAL LL کوکتلی ویژه است که برای رفع و درمان سلولیت، چربی های زیر پوستی و چاقی موضعی طراحی شده است. کوکتل لاغری درماهیل ال ال برای حل کردن و حذف دائمی بافت‌های چربی استفاده می‌شد. بعضی از بافت‌های چربی به‌آسانی از بین نمی‌روند و به‌صورت موضعی در جای خود باقی می‌مانند. اینجا است که کوکتل لاغری درماهیل راهکاری معجزه‌آسا و یک ایده خلاقانه را پیش رویمان قرار می‌دهد.


سوالات متداول در مورد مزوتراپی لاغری موضعی

 • علت چاقی یک قسمت بدن چیست؟

گاهی به دلیل شکل کلی بدن، نوع فعالیت و ژنتیک در قسمتی از بدن چربی بیشتر جمع می‌شود. افرادی که تحرک کمی دارند و غذاهای ناسالم مصرف می‌کنند، معمولا دچار چاقی موضعی در ناحیه شکم و دور کمر می‌شوند.

 • آیا مزوتراپی خطرناک است؟

مزوتراپی لاغری موضعی روشی ایمن، بی خطر و موثر است. علت آن است که هیچ جراحی، برش یا بخیه ای نیاز ندارد و مواد آن از طریق تزریقی ساده وارد بدنتان می شود. این روش درمانی هم برای آقایان و هم بانوان مناسب است.

 • نتیجه مزوتراپی برای کاهش سایز و آب کردن شکم و پهلو چگونه است و تا چه مدت ماندگاری دارد؟

نتایج مزوتراپی لاغری موضعی در صورت رعایت رژیم غذایی صحیح و ورزش به‌طور دائمی ماندگار خواهد بود. یک فرد متوسط با تعداد مشخصی از سلول‌های چربی متولد می‌شود و بعد از بلوغ، این سلول‌ها رشد بیشتری ندارد. تزریق لیپولیز باعث از بین رفتن دائمی سلول‌های چربی در ناحیه درمان می‌شود و فقط یک لایه نازک از سلول باقی می‌ماند، زیرا فرمول حل‌کننده چربی در واقع سلول‌های چربی را از بین می‌برد. با این حال، منطقه تحت درمان باید متناسب با دیگر مناطق اطراف آن باقی بماند.

مزوتراپی برای لاغری موضعی ،کاهش سایز و آب کردن شکم و پهلو

 • آیا بعد از مزوتراپی شکم می‌توان کارهای روزمره را انجام داد ؟

بله! مزوتراپی لاغری موضعی حدودا نیم ساعت به طول می انجامد و نیاز به هیچ گونه آمادگی خاص ندارد و پس از آن نیز فرد قادر به انجام کارهای خود خواهد بود. ایت روش برای کاهش سایز و آب کردن شکم و پهلو یک روش سریع عالی است.

 • مزوتراپی شکم بهتر است یا لیپوساکشن ؟

مزوتراپی شکم با لیپوساکشن متفاوت است. در لیپوماتیک فرد نیاز به آماده سازی پیش از عمل و نیاز به بیهوشی یا حداقل بی حسی در حین عمل دارد و پس از عمل نیز احتیاج به چند روز استراحت و رعایت نکات بسیاری دارد. ولی مزوتراپی بسیار ساده بوده و نیاز به هیچ کدام از این کارها نخواهد داشت و فرد می‌تواند هفته‌ای یک بار انجام دهد.

تفاوت مزوتراپی با لیپوساکشن نیز در این است که در مزوتراپی سلول‌های چربی تخریب نمی‌گردند و تنها چربی موجود در آن‌ها از بین می‌رود . حال آنکه در لیپوساکشن، سلول‌های چربی نیز تخریب می‌شوند. به عبارت دیگر اگر فرد رژیم غذایی خود را رعایت نکند و دچار بازگشت چربی‌ها شود در فردی که مزوتراپی انجام داده دوباره همان نواحی پر می‌شود حال آنکه در لیپوساکشن نواحی دیگر نظیر گلو ، بازو درگیر خواهند شد.

 • عوارض مزوتراپی شکم چیست؟

در عمل، مزوتراپی شکم به‌طور کلی یک روش ایمن است، اما در برخی موارد ممکن است عوارضی برای بیماران بوجود آید که عبارتند از:

 • تحریک پوست | در نتیجه تزریق مواد به زیر پوست، احتمال ایجاد التهاب و تحریک پوست وجود دارد.
 • سوزش و درد موضع | ممکن است در محل تزریق مواد، درد، سوزش و یا حتی تورم رخ دهد.
 • خطر عفونت | این روش می‌تواند ریسک عفونت را برای بیمار ایجاد کند، به‌خصوص در صورتی که ضدعفونی کافی انجام نشود.
 • ناراحتی‌های هضمی | بعضی از بیماران ممکن است پس از مزوتراپی شکم دچار سرگیجه، تهوع، استفراغ و یا دل‌پیچه شوند.

توصیه می‌شود که پیش از انجام مزوتراپی شکم با پزشک خود درباره مزایا و معایب این روش مشورت کنید و هرگونه نگرانی و سوال خود را با او مطرح کنید.

 • برای لاغری موضعی در یک ناحیه از بدن به چند جلسه مزوتراپی نیاز است؟

دکتر تغذیه تعداد جلسات را مشخص می کند زیرا تعداد معالجات مورد نیاز از بیمار تا بیمار متفاوت است، و بستگی به بدن بیمار دارد. بعضی از بیماران ممکن است نتایج را بعد از یک جلسه درمانی ببینند، برای سایرین ممکن است چهار تا پنج جلسه طول بکشد.
در ابتدا، هر 7 تا 10 روز تزریق را دریافت خواهید کرد و بعد از آن هر دو هفته یک بار یا یک بار در ماه درمانها انجام خواهد شد.

تعدادجلسات بستگی به هدف درمان نیز دارد. برای کاهش چربی در یک ناحیه معمولاً 2 تا 4 درمان (تزریق) در فواصل 2 تا 4 هفته مورد نیاز است. بسته به منطقه مورد نظر، تعداد مراحل افزایش می یابد. باید گفت که درمان های مزوتراپی برای کاهش وزن، تغییرات چشمگیری ایجاد نمی کند، و به طور کلی برای بیمارانی که نیاز به کمی کاهش چربی در مناطق خاص دارند توصیه می شود. برای کاهش سلولیت تقریباً 3 تا 4 درمان در فواصل 3 تا 4 هفته ضروری است.

از آنجایی که مزوتراپی در درمان سلولیت اثربخشی کمتری دارد بهتر است به طور همزمان از روش های دیگر لاغری موضعی مانند رادیوفرکانسی RF ، کویتیشن و آر اف وکیوم هم استفاده کنید، با این وجود به تنهایی نیز در کاهش درجات خفیف سلولیت موفق است.

 • چه افرادی می توانند اقدام به انجام این درمان کنند؟

بزرگسالانی که بین ۱۸ تا ۷۵ سال سن داشته و از سلامت خوبی برخوردارند می توانند، از مزوتراپی بهره ببرند. این افراد ممکن است  از مزوتراپی برای لک صورت، چاقی موضعی، سلولیت، غبغب و  آب کردن چربی های چانه و دیگر قسمت ها استفاده کنند. مزوتراپی برای افرادی که دارای شرایط خاصی همچون بارداری، دیابت مقاوم در برابر انسولین، بیماری های قلبی و سابقه سکته مغزی داشته اند، توصیه نمی شود. برای اطمینان از سلامت بیمار، پزشک اغلب آزمایشی برای وی تجویز می کند تا مطمئن شود که از بیماری

 • مدت ماندگاری نتایج کوکتل مزوتراپی لاغری

بهره مندی از برنامه غذایی میانه و صحیح و داشتن فعالیت های منظم بدنی مساعد با انجام مزوتراپی لاغری اثربخشی و دوام درازمدت و همیشگی به دنبال خواهد داشت. چنانچه بعد از درمان با روش مزوتراپی مجدداً اضافه وزن پیدا کنید بافت چربی تجزیه شده، تجدید خواهد شد. همچنین روش مزوتراپی برای کسانی که بیش از حد چاق هستند گزینه درمانی موفقیت آمیزی نخواهد بود.

جدیدترین مطالب جلبک

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات

هیر فیلر مزولایک Hair Filler Pro

قیمت اصلی 1,300,000 تومان بود.قیمت فعلی 1,130,000 تومان است.

هیر فیلر مو هیرنا HAIRNA

قیمت اصلی 3,800,000 تومان بود.قیمت فعلی 3,200,000 تومان است.

کویتیشن لاغری خانگی 6 کاره Cavitation

قیمت اصلی 4,200,000 تومان بود.قیمت فعلی 3,900,000 تومان است.

هیر فیلر سوفیدرم Hair Filler Sofiderm

قیمت اصلی 1,800,000 تومان بود.قیمت فعلی 1,590,000 تومان است.

ژل ژوویدرم اولترا 4 Juvederm اصل

قیمت اصلی 11,000,000 تومان بود.قیمت فعلی 9,950,000 تومان است.

سانتریفیوژ پی آر پی 8 شاخه سهند (یونیورسال)

قیمت اصلی 16,500,000 تومان بود.قیمت فعلی 15,500,000 تومان است.
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
حساب کاربری من