نکات مراقبتی بعد از کاشت مو

کاشت-مو1

نکات مراقبتی بعد از کاشت مو از موضوعات مهم می باشد. ریزش مو همواره به عنوان یک معضل در زیبایی چهره به شمار می رود. مزوتراپی مو یکی از بهترین روش ها می باشد. بسیاری از مردان و بخشی از خانم ها با افزایش سن با این مشکل مواجه خواهند شد. مهم ترین روش جبران موی از دست رفته ، کاشت مجدد مو است. از مهم ترین جنبه هایی که در رابطه با کاشت مو از اهمیت فراوانی برخوردار است، دستورالعمل های بعد از کاشت مو است. در این نوشته فروشگاه اینترنتی جلبک قصد دارد به انواع روش ها و راهکار های نگهداری و تقویت کاشت مو و بهبود نتیجه آن بپردازد.

نکات مراقبتی بعد از کاشت مو


اهمیت نگهداری موها پس از کاشت مو

پس از اینکه عمل کاشت مو انجام شد ، باید به دستورالعمل های مهمی در رابطه با حفظ و نگهداری آن توجه شود. می دانیم که فولیکول های ایمپلنت شده در لایه های پوست سر بسیار حساس بوده و تا چند هفته نیاز به مراقبت و تقویت جدی دارند.

بازده و میزان نتیجه گیری از کاشت مو مهم است و در صورتی که به موارد مهم پس از کاشت توجه نشود ، تمام اعمال انجام شده بی اثر  خواهند شد.

کاشت مو

عمل کشت مو با استفاده از موی خود متقاضی از روش های بسیار مهم برای جبران موی از دست رفته است. آنچه که عمدتاً به عنوان ریزش مو و طاسی مورد بحث قرار می گیرد ریزش مو با الگوی مردانه یا همان آلوپسی آندروژنیک است. البته ریزش مو در بین زنان هم بنا به دلایلی از جمله تغییر هورمون ها و یا بصورت ژنتیکی نیز وجود دارد.

روند کاشت


مراقبت ها و نکات مراقبتی کاشت مو

اعمالی که پس از کاشت مو باید به آن های توجه شود از لحاظ زمانی متفاوت هستند. بدین معنی که برخی از اعمال از لحظه پس از کاشت مو باید به آن توجه شود. از سوی دیگر  برخی از روش های مکمل برای کاشت مو پس از حداقل سه ماه از انجام کاشت مو باید در دستور کار قرار بگیرند.

ما قصد داریم مراقبت های پس از کاشت مو را در دو مرحله ابتدا در قالب روش های تقویت کننده مو که حداقل سه ماه پس از کاشت باید اعمال شوند و در وهله بعد به باید ها و نباید های مهم بعد از کاشت بپردازیم.

در ادامه به روش های تقویتی پس از کاشت مو و توضیح هریک از آن ها خواهیم پرداخت.


مزوتراپی پس از کاشت مو

گردش خون درسلول های پوست به افزایش گرافت های سالم پس از کاشت مو کمک چشمگیری می کند. دلیل این امر مواد مغذی  سرشار از ویتامین خون است که فولیکول های مو را تغذیه می کند.

مزوتراپی پس از کاشت مو  متدی نوین شامل تزریق عناصر فعال ، ویتامین ها، آنزیم و  هورمون ها است. این مواد لازمه استحکام گرافت ها و تقویت ریشه موی کاشته شده است. مزوتراپی علاوه بر اینکه کاربردهای جوانسازی برای درمان ریزش مو ناشی از آلوپسی آندروژنیک روشی بسیار کارا می باشد.

کوکتل مزوتراپی مو می تواند تمام عصاره های گیاهی و ویتامین های اشاره شده برای سلول های پوست کف سر را  تامین کند.

مزوتراپی پس از کاشت مو دکتر وینیک


مزوتراپی مکملی برای نکات مراقبتی کاشت مو

به عنوان یک مکمل برای کاشت مو ، مزوتراپی می تواند کاندید بسیار خوبی باشد. در این روش با استفاده از سوزن های ریز مواد مفیدی نظیر عصاره های گیاهان طبیعی ، ویتامین ها ، مواد معدنی یا مکمل هایی نظیر فیناستراید به لایه های میانی پوست یا  پوست سر تزریق می شود.

هدف مزوتراپی بعد از کاشت مو ، افزایش گردش خون در پوست سر به منظور تأمین مواد مغذی تزریقی و تقویت فولیکول های مو می باشد.همچنین مزوتراپی می تواند به تنظیم تعادل هورمونی که عدم آن از دلایل ریزش مو است منجر شود. در ادامه به نکات مهمی در رابطه با مزوتراپی پس از کاشت مو اشاره خواهیم کرد.

 • حداقل تعداد جلسات مزوتراپی پس از کاشت دو یا سه جلسه می باشد.
 • متوسط زمان هر جلسه مزوتراپی پس از کاشت حدود نیم ساعت است.
 • ممکن است تعداد جلسات مزوتراپی پس از کاشت مو افزایش پیدا کند.
 • مزوتراپی بعد از کاشت مو باید سه ماه پس از عمل پیوند مو انجام شود.
 • مزوتراپی مو ممکن است کمی دردناک باشد که با بی حسی رفع می شود.

همچنین از مزایا مزوتراپی پس از کاشت مو می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • کاهش التهاب، خنثی کردن DHT اضافی
 • تحریک کلاژن و الاستین پوست سر
 • افزایش تراکم فولیکول های مو
 • تقویت فولیکول های کاشته شده و قبلی

لازم به ذکر است که برای تزریق کوکتل به پوست کف سر از دستگاه مزوگان و سرنگ استفاده می شود.

مزوتراپی با دستگاه مزوگان دکتر وینیک


تزریق پی آر پی پس از کاشت مو

یکی دیگر از روش های تقویت کننده و مکمل کاشت مو، تزریق پی آر پی پوست سر است.  تزریق پلاسمای غنی از پلاکت گرفته شده از خون متقاضی ، بسیار ایمن و زیست سازگار می باشد.

امروزه استفاده از پی آر پی برای تقویت فولیکول مو پس از کاشت و نکات مراقبتی کاشت مو ، بسیار پر طرفدار می باشد. تزریق پلاسمای غنی از پلاکت خون انسان در حوالی فولیکول های کاشته شده در ناحیه پوست سر قطعاً می تواند نتایج را مطلوب تر کند. در ادامه به مزایا تزریق پی آر پی به موی سر اشاره ای خواهیم داشت.

 • تسریع در رشد مو پس از کاشت
 • تقویت ریشه مو پس از کاشت
 • جلوگیری از ریزش احتمالی مو
 • استحکام بخشی به تار های مو

لازم بذکر است برای تهیه پی آر پی ابتدا خون از فرد گرفته می‌شود. این خون داخل دستگاه سانتریفیوژ پی آر پی قرار گرفته  سپس بعد از حدود ۱۰ دقیقه سانتریفیوژ شدن، خون به ۳ لایه جدا تبدیل می‌شود.

در آخر پلاسمای غنی از پلاکت به داخل سرنگ کشیده شده و سپس به قسمت‌هایی از پوست سر که نیازمند رشد مو هستند تزریق می‌شود. برای مشاهده انواع ویدیو های تزریق پی آر پی صفحه آموزش پی آر پی مو را ببینید.

تزریق پی آر پی پس از کاشت مو دکتر وینیک


تزریق پر کننده مو پس از کاشت مو

تزریق پر کننده و مزوژل مو در مرحله تقویت موهای کاشته شده می تواند نتایج شگفت انگیزی از خود به جا بگذارد. فیلر مو با آبرسانی و هیدراته سازی سلول های پوست کف سر ار خشکی آن جلوگیری کند.

این امر علاوه بر تسریع گردش خون و تغذیه رسانی به فولیکول های کاشته شده در لایه درم پوست می تواند به تسریع روند رشد موها نیز کمک بزرگی کند.

در ادامه به برخی از مزایای تزریق پر کننده مو سه ماه بعد از کاشت مو اشاره خواهیم کرد.

 • تحریک روند گردش خون و تسریع رشد مو
 • مهار آنتی اکسیدان تخریب کننده ریشه مو
 • آبرسانی ، تحریک فیبروپلاست و تقویت ریشه مو
 • تغذیه سلول های پوست سر و بهبود الاستیسته آن

لازم بذکر است که  استفاده از فیلر مو می تواند یک موضوع مهم در نکات مراقبتی کاشت مو باشد و به تقویت ، استحکام بخشی و تسریع در رشد موی کاشته شده منجر شود.

مزوتراپی مو


مراقبت های جزئی و رفتار های مهم پس از کاشت مو

 • تغذیه پس از کاشت مو

تغذیه و رژیم غذایی پس از کاشت مو بسیار مهم بوده و بهتر است حاوی موادی نظیر آهن ، روی ، امگا سه ، ویتامین دی و انواع پروتئین ها باشد.

 • فشار و ضربه پس از کاشت مو

نگهداری و محافظت از سر در مقابل فشار و ضربه تا دو هفته پس از کاشت مو بسیار حیاتی است و باید به آن توجه شود.

 • ورزش پس از کاشت مو

ورزش کردن همیشه برای سلامت بدن مفید است اما پس از  کاشت موی سر مضر است.  تا یک ماه پس از کاشت مو باید از ورزشهای سنگین اجتناب شود.

 • مصرف دخانیات بعد از کاشت مو

مصرف دخانیات پس از کاشت مو با توجه به این که باعث تغییر گردش خون می شوند تا ده روز پس از کاشت مو ممنوع می باشد.

تزریق پر کننده پس از کاشت


هزینه روش های مکمل کاشت مو

هزینه روش های تقویت مو پس از کاشت بسیار متنوع بوده و بسته به نتایج و مواد مورد استفاده در آن ها هزینه هر کدام متفاوت است. سه روش تزریق پی آر پی به پوست کف سر ، مزوتراپی مو و استفاده از پر کننده مو از پر هزینه ترین مراقبت ها و روش ها تقویتی تسریع و بهبود رشد مو پس از کاشت هستند.

به عنوان نتیجه گیری مراقبت ها و اعمال روش های تقویتی پس از کاشت مو بسیار مهم می باشند. از مهم ترین این متد ها تزریق مزو و پر کننده مو به پوست کف سر است. تزریق پی آر پی ، و مزو به پوست کف سر با هدف تسریع و بهبود رشد مو کاشته شده انجام می شود.
ما در این نوشته سعی کردیم به ابعاد مختلف مراقبت های پس از کاشت مو بپردازیم. هیات تحریریه نوآوران سلامت امیدوار است که این نوشته بتواند راهنمای مناسبی برای مراقبت های پس از کاشت مو باشد.

جدیدترین مطالب جلبک

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین محصولات

ژل فیوریج Fiorage XL

قیمت اصلی 3,950,000 تومان بود.قیمت فعلی 3,690,000 تومان است.

ژل فیوریج ال Fiorage L

قیمت اصلی 3,950,000 تومان بود.قیمت فعلی 3,690,000 تومان است.

ژل فیوریج Fiorage S

قیمت اصلی 3,950,000 تومان بود.قیمت فعلی 3,690,000 تومان است.

ژل هایومکس ۴ سی‌سی اکسترا دیپ

قیمت اصلی 2,500,000 تومان بود.قیمت فعلی 1,750,000 تومان است.

سیلر دنسپلی Dentsply AH26 اورجینال

قیمت اصلی 5,200,000 تومان بود.قیمت فعلی 4,500,000 تومان است.

دستگاه لیزر پیکوشور حذف تتو گرید A

قیمت اصلی 140,000,000 تومان بود.قیمت فعلی 129,000,000 تومان است.
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
حساب کاربری من